Kínai zavargások 2022 november

Tiltakozások törtek ki Kína szerte. Szombat este 13 kínai nagyvárosban voltak tüntetések. Úgy néz ki, hogy a lakosság felemeli a hangját a vezetői ellen. 80 kínai egyetemről jeleztek aktivitásokat. Hosszú idő óta ez az első alkalom, hogy az emberek hangot mernek adni a kormány elleni véleményüknek, sőt úgy néz ki, hogy ezek a legnagyobb zavargások Kínában történetében a Tienanmen téren történt 1989-es események óta. Az ország számos részén a bezárt negyedekben lakók lebontották a sorompókat, a lezárásokat és az utcára vonultak.

Persze a kormányzat gyorsan tett is róla, hogy zároljon minden adatforrást a tiltakozásokkal kapcsolatban. A tüntetésről szóló bejegyzéseket azonnal törölték a kínai közösségi médiából, ahogy a Kínai Kommunista Párt ezt általában teszi a kritikák elfojtása céljából. A kormányzó Kommunista Párt kíméletlenül felszámol az ellenvélemény minden megnyilvánulásával.

A tüntetők maguk nem tudnak semmiféle híreket közzétenni az interneten és nem tudnak érdemben kommunikálni sem a külvilággal. A nagy kínai közösségi alkalmazások pedig elsötétültek, hogy megakadályozzák az embereket a hírek megosztásában. A közösségi médiában elszórva mégis találhatunk jelzések.

> Kattints a képre és hallgasd meg a YouTube csatornámon. 

Tiltakozások törtek ki Kína szerte. Szombat este 13 kínai nagyvárosban voltak tüntetések.

Sanghajtól Pekingig gyászolják azt a 10 embert, köztük három gyermeket, akik egy tűzvészben haltak meg Hszincsiang fővárosában, Urumcsiban. Sokan állítják, hogy a fennálló Covid-korlátozások erőszakos betartatása nagyban hozzájárultak a halálesetekhez. A hatóságok ezt persze cáfolják.

Kína, három évvel a járvány kitörése után, még mindig az általa „dinamikus nullának” nevezett COVID politikát alkalmazza amely rengeteg embert a teljes csőd szélére sodort. A mai napig élnek a Covid-tesztek, a bezárások, az elkülönítő központokban alkalmazott kényszerkaranténok, és egyre szigorúbb a cenzúra és a személyes szabadságjogokat folyamatosan és egyre szigorúbban korlátozzák. A COVID korlátozások az elmúlt hónapokban pedig még szigorúbbak lettek és magas volt az olyan halálesetek száma, amelyek az emberek szerint a túlbuzgó rendfenntartási ellenőrzésekre vezethetők vissza.

Amikor azt mondom, hogy lezárások, azt nem úgy értem, hogy egyszerűen lezárnak valamit. Emlékszünk, hogy a 25 milliós lakosú Shanghajt komplett lezárták. Ezek itt erőszakos dolgok. Itt lakóházakat zárnák be, hogy az emberek ne tudjanak elmenni, városrészeket barikádoznak el és ha gyanú merül fel azzal kapcsolatban, hogy valaki megszegi az intézkedéseket azt eltávolítják a családjától és elkülönítő központba zárják ami egy börtönhöz hasonló létesítmény. Bizonyos intézkedések alól még a kisgyermekek és csecsemők sem voltak kivételek.

A polgárok úgy tűnik, hogy mára belefáradtak abba, hogy feladják az életüket valamiért, ami úgy tűnik, hogy nem működik. Az emberek vissza akarják kapni az életüket. A tüntetők azt skandálják, hogy nem akarnak többé diktatúrát, nem akarnak lezárásokat, emberi jogokra és szabadságra vágynak, Hszi Csin-ping lépjen le, a Kommunista Párt lépjen le. Demokráciára és jogállamiságra van szükség, és úgy tűnik, a tiltakozások felgyorsulnak.

Hszi Csin-ping elnök esetleg csodálkozik, hogy a kínai a polgárok nyíltan szembeszállnak a központi kormámy uralmával.

Ha tetszenek a tartalmaim:

Iratkozz fel!

YOUTUBE

Iratkozz fel!

PATREON