A transzhumanizmus megközelítése

Becslések szerint világszerte több tízezer ember van aki transzhumanistaként azonosítja magát. Plusz, sokan vannak azok is akik csak rokonszenveznek a transzhumanizmussal de nem azonosítják magukat transzhumanistaként. Akiknek teszik az ötlet, de ők inkabb ki szeretnének várni. Ha azt látják, hogy a szomszédnak bejött akkor ők is sorbaállnak majd.

A transzhumanizmus szeretne az ember állapotán javítani és az ember állapotát átalakítani.

A központi gondolat emögött viszont nem szellemi hanem technológiai jellegű.

Végtagok levétele és kicserélése gépi végtagokra, biotechnológia, mesterséges intelligencia, az öregedés megállítása, a betegségek és a halál elkerülése. Egy teljes materialista illetve ateista filozófia, amely mentes mindenféle bizalomtól, hittől, gondviseléstől és alapvetően mentes a magában végtelen szellemi lény fogalmától.

Az agyba chipek és interfészek kerülnének, általános alkalmazásra kerülne a nanotechnológia és a géntechnológia. Az emberből egy cyborg válna. Egy olyan cyborg amely a saját tudatát illetve elméjét digitális formában feltöltené egy neuronális hálózatba és ott nyerne ezáltal örök életet.

Persze amíg van áram.

Elon Musk már most is részben cyborgnak tartja az embert.
Egyébként maga Elon Musk is egyre nyíltabban hangoztatja a saját transzhumanista vizióját.

Sokan mindezt etikai szinten meglehetősen problémásnak tartják, a technológia lehetséges következményei miatt. Ezek a következmények lehetnének a növekvő társadalmi egyenlőtlenség, az emberi identitás elvesztése és a diszkrimináció új formáinak létrejötte.

Fennáll annak a veszélye, hogy a transzhumanista technológiák előnyei egyenlőtlenül oszlanak majd meg. Az embert ismerve, nyílván, hogy egyenlőtlenül oszlanának meg és csak a gazdagok és a hatalmasok férhetnének hozzá.

Ezenkívül alapvetően megváltozna a fogalom, hogy mit jelent „embernek lenni”, illetve az emberi élet méltósága maga változna meg.

Előre látható, hogy a transzhumanizmus rengeteg nem kívánt következményt és problémát hozna magával, mivel rendkívül problémás kölcsönhatásba kerülne a társadalmi, rendszerekkel.
Szerintem ez alapvetően a transzhumanizmus ateista természetéből adódna.

Én személyesen azt mondom, hogy az emberi fejlődés útja nem a transzhumanizmus lesz. Ez csak egy sima rémálom amely az emberi félelmeken alapul.

Ha tetszenek a tartalmaim:

Iratkozz fel!

YOUTUBE

Iratkozz fel!

PATREON