A Sex Pistols és a brit utcakultúra
Johnny „Rotten” Lydon mindörökre megváltoztatta a zenét és megváltoztatta az angol kultúrát is mint olyat. A Sex Pistolsnak csak egy albumra volt szüksége, hogy a legbefolyásosabb punkzenekar legyen.
„Ez volt a brit utcakultúra robbanása. Hétköznapi fiatalok álltak a színpadon, kiadták a dühüket, átformálták a divatot. Mindenkinek néznie és hallgatnia kellett. Vagy féltél tőlük vagy követted őket.”
Ez egy igazi zenekar volt, amely igazi zenét csinált. Ők lettek a tükör a rock önérzetéhez. Valójában mindig is ez volt a Sex Pistols szerepe. És ez túlmutatott a zenéjükön és az előadásmódjukon is.
A Pistols forradalmi volt. Ők voltak Nagy-Britanniában a frusztráció és a harag megnyilvánulása. Egy szubkultúra nyugtalanságának és életérzésének a szimbóluma amely a burzsoá társadalmat képmutatónak és önelégültnek találta. A Pistols és a punkok filozófiája arra a gondolatra épült, hogy mindenki tud játszani, és mindenki élvezze a másik játékát.
Elítélték a korabeli rocksztárokat, mint Mick Jaggert vagy Rod Stewartot. Johnny Rotten azt találta aljasnak Jaggerben és Stewartban, hogy elárulták eredetiséget.
Johnny „Rotten” Lydon valóban megváltoztatta a zenei világot. De ez még nem volt elég. Miután vége lett a Pistols időszaknak, megalapította a Public Image Ltd. nevű formációt amivel az eredetiség jelentését ismét újrafogalmazta. Szellemes, kiszámíthatatlan és őszinte.
Johnny Lydon volt és maradt a zenei világ talán legellentmondásosabb karaktere.