A megváltó akinek 140 felesége volt

140 felesége és 14 gyermeke volt annak a David Koresh nevű karakternek aki a bibliai Dávid király egyik leszármazottjaként azonosította magát és a dávidista hitközösség vezetője volt.

1993-ban Texasban egy Waco nevű település közelében, az FBI, a dávidista hitközösség rezidenciáját 900 hatósági személlyel megostromolta. A 900 ember között voltak különlegesügynökök, helyi rendőrök, katonák és a Texas Rangers emberei. De felvonultak páncélozott járművek és tankok is.

A hitközösség rezidenciáján az adott időben csak 85 dávidista tartózkodott illetve harcolt. Köztük fiatalkorúak és nők is. Az ostrom maga 51 napig húzódott el és egy teljes katasztrófával végződött.

David Koresh úgy gondolta, hogy ő az utolsó próféta és a Messiás akiről a Biblia ír.
Úgy gondolta, hogy általa fognak beteljesülni a bibliai próféciák és egy isteni királyság veszi kezdetét a Földön.

Azt állította, hogy ő az, aki feloldja a Jelenések könyvében említett hét pecsétet, illetve aki majd felnyitja a hetedik pecsétet. Azt állította, hogy ő Isten Báránya, aki erre hivatott és képes valamint, hogy ő fogja felfedni a Biblia rejtett igazságait.

Koresh tanításainak lényege egy közelgő apokaliptikus esemény volt és az, hogy fel kell készülni a jó és a rossz közötti végső összecsapásra.

Emelett többnejűséget is hirdetett és gyakorolta is azt. Azt állította, hogy a többnejűségre kinyilatkoztatásokon keresztül kapott meghatalmazást és azt tanította, hogy a többnejűség a spirituális utazás szükséges és fontos része.

Kiállt a fegyvertartáshoz való jog mellett, és arra biztatta a követőit, hogy önvédelmi célokból, halmozzanak fel nagy mennyíségű fegyvert, ami aztán el is vezetett az ostromhoz, amelyben első körben még csak 4 ügynök és 6 dávidista vesztette életét. Az ezt követő 51 napos patthelyzet illetve állóháború után viszont egy tűz ütött ki a dávidista rezidencián, amelynek az eredete a mai napig viták tárgya. Ebben a túzben a dávidisták hitközösségének további 76 tagja halt meg. Köztük David Koresh.

De mit tanulunk az egészből?
Vagy tanulhatunk-e egyáltalán valamit az ügyből?

Talán a vallásszabadság gyakorlásáról?
Vagy a kisebbségek jogairól? Nem hiszem.

Illetve nézőpont kérdése, mivel az ügyben kiskorúak is érintettek voltak.
Az eset azóta is az egyik legvitatottabb incidens az amerikai bűnüldözésben.

Nézd meg a videót itt:

> A megváltó akinek 140 felesége volt

Ha tetszenek a tartalmaim:

Iratkozz fel!

YOUTUBE

Iratkozz fel!

PATREON