Modern forradalmak
Próbáltál te már Scájcban forradalmat kirobbantani? Nincs rá kereslet. Szerencsétlen scvájciaknak kisebb gondjuk is nagyobb annál, minthogy ilyesmivel foglalkozzanak. Az ő hétköznapjaikat olyan dolgok árnyékolják be, hogy a szomszéd nehogy megint összekeverje nekik a szelektív hulladékot.
A modern forradalmak, azok nem úgy robbannak ki, csak úgy maguktól. Meg terjednek el világszerte hirtelen, mint annak idején a Gangnam Style. Ez nem így működik ahogy nekünk azt elmagyarázták.
Hogy három vegzős egyetemista meg a két mérnök haverjuk sörözgetnek a stadion bisztróban aztán még valahonnan hozzájuk csapódik egy bukott alezredes és kitalalják, hogy legyen egy forradalom és másnapra meg százezrek fogják a kormányépületeket ostromolni… Na ez nem így megy.
A modern forradalmakat ügynökségeknél lehet megrendelni. Ezek olyan cégek amelyek arra vannak szakosodva, hogy hogyan lehet egy forradalmat megtervezni meg előidézni meg levezényelni.
Egy ilyen cégnél megjelenik egy ügynök és készpénzért megrendel egy forradalmat. Persze elég mélyre kell a szebbe nyúlni, az se legyen azért titok. Az ügyökség pedig kiküldi az embereit a terepre. Az agitátorokat meg a provokátorokat meg a szabotőröket akik majd elkezdik csinálni a dolgukat meg szítani a hangulatot.
Persze egy alaphangulatra szükség van, ez természetes. Egy alapfokú zúgolódás kell, hogy exisztáljon a társadalomban. Meg kell egy diktátor is akit meg lehet dönteni meg le lehet cserélni. Ez attól is függ, hogy hogyan sikerül a mutatvány.
Az utolsó spontán ilyen alúlról szerveződő fellobbanás talán a Dózsa György nevű székely gyerek vezette 1514-es parasztfelkelés volt amiből egy parasztháború alakult ki. Bár sokan azt is megkérdőjelezik, hogy az a felkelés valóban alúlról indult-e.
Így vagy úgy, ami biztos, hogy Dózsa György nem lájkokért politizált a karosszékből és kereste a Twitteren a követőit.