Ha szenzitív adatokat szeretnél küldeni.

Ha érzékeny információt, hozzáféréseket vagy más szenzitív adatot szeretnél megosztani, a Quick Forget erre megfelelő lehetőséget kínál.

Küldhetsz természetesen E-Mailen keresztül is bármit. A kapcsolat lehet titkosított de a címzett esetében nem fogod tudni, hogy milyen kapcsolatot használ a saját eszköze és az adott szerver között. Amit szintén nem tudhatsz, hogy mennyire felelősen kezeli a fiókját.

Természetesen teljes biztonság mint olyan, alig létezik de ha szeretnél egy valamivel jobb megoldást, érzékeny adataid e-mailen keresztüli küldése helyett akkor a Quick Forget még mindig egy jobb lehetőség.

Az oldalon történő adatbevitel után a mentés időkorlátját illetve az oldal megtekintésének a számát saját magad határozhatod meg. A kapott hivatkozást kikopírozod és továbbítod, a megadott idő letelte, illetve a megadott megtekintési szám elhasználása után pedig az bevitt adatok megsemmisülnek.

Az érzékeny adatok küldésének legokosabb módja természetesen még mindig az, ha nem írsz be minden egyes információt Quick Forget által eltárolt titkos üzenetbe. Az eszköz melett, kiegészítőként használhatsz akár e-mailt vagy SMS-t is.

Milyen maga a Quick Forget adatvédelmi szabályzata?

A Quick Forget adatvédelmi szabályzata igen egyszerűen fogalmazódott és csak azt közli, hogy az oldal nem használ sütiket és nem ment el olyan információkat amelyek azonosíthatóak lennének. Ígérik azt is, hogy miután a titkos bejegyzés lejár, azt azonnal törlik az adatbázisukból valamint nem hoznak létre az adatokból semmiféle archívumot.

Azt is közlik, hogy nem garantálják az adatok biztonságát, és külön megkérik a felhasználót, hogy ha érzékeny információ továbbításáról van szó, soha ne adja meg az összes adatot az oldalon hanem annak egy részét más módón juttassa el a címzetthez.

Azt írják, hogy

erre a célra használhatunk akár telefont vagy SMS-t is de ugyanúgy javasolják a füstjeleket illetve a postagalambot is.

Ha tetszenek a tartalmaim:

Iratkozz fel!

YOUTUBE

Iratkozz fel!

PATREON